Imię i Nazwisko
e-mail
Telefon
Treść
 
     
 

Napisz lub zadzwoń do nas

GRANIT WIATRAK Sp. z o.o.

Al. Wojska Polskiego 93
58-150 Strzegom
tel. (074) 855 - 58 - 70
tel. (074) 661 - 48 - 89

 

e-mail: handlowy@granit-wiatrak.com.pl

 
     
 
 
     

 

Złoże granitu "Graniczna III" znajduje się na obszarze Przedgórza Sudeckiego w części NW tego makroregionu. Należy do mezoregionu o nazwie Wzgórza Strzegomski. Powierzchniowy zarys masywu posiada kształt klina, sięgającego podstawą zasadowych skał grupy Ślęży, natomiast wierzchołkiem w okolice Jawora. Jego wiek określa się na górny karbon - dolny perm. Złoże "Graniczna III" należy do rejonu występowania granitu jednołyszczykowego biotytowego. Posiada barwę jasnoszarą, wpadającą w odcień niebieski. Jego struktura miejscami przybiera formę nierównoziarnistą.

Tekstuja jest zbita bezkierunkowa. Granit zalega na głębokości kilku metrów pod pokrywą utworów czwartorzędowych i udokumentowany został do poziomu + 190 m n.p.m. Średnia grubość złoża wynosi 36,4 m. Powierzchnia ma kształt wielokąta i liczy 17 655 mkw. Materiał ze złoża "Graniczna III" posiada wysokie parametry wytrzymałościowe. Posiadamy wyrobisko wgłębne, w którym granit urabiany jest metodami strzałowymi z zastosowaniem lontu detonującego, prochu, a w części zwietrzelinowej amonitu. Po odzielenia bloku od całości w zależności od wielkości i kształtu przeznaczany jest do dalszej obróbki.

Podstawą działalności firmy jest produkcja elementów surowo łupanych, a także elementów ciętych o fakturach: polerowanej, płomieniowej, groszkowej, piaskowej, szlifowanej, takich jak płyty, schody, płyty posadzkowe, chodnikowe, ścienne, parapety, krawężniki, blaty oraz wszystkie inne wyroby z kamienia na życzenie klienta. Oprócz granitu strzegomskiego oferujemy również kamienie z całego świata w szerokiej palecie barw i różnorodnych struktur.

 

 
 
   © 2008 - Granit Wiatrak Sp. z o.o.  
 
 
Created by EVENT Promotion